Odpowiednia pora docinania krzewów oraz drzewek

Wszelkiego roku, zawsze nim puszczą soki powinno się doprowadzić do realizacji docinanie krzewów oraz drzew zarówno tych wydających owoce jak i dekoracyjnych. Dzięki spełnieniu wiosennego docinania, krzewy znajdujące się w naszym niezwykle przepięknym ogrodzie mają możność pozyskania ładniejszego pokroju korony, za pomocą czego ewidentnie promienie słoneczka będą zdołały gruntowniej dostawać się.

Podwyższone insolacja drzewek czy też krzewów owocowych de facto ciśnie w nader prosty sposób bezsprzecznie na poprawę ich owocowania. Pierwsze cięcie drzewek owocowych powinniśmy realizować w periodzie wegetacji rośliny, innymi słowy jak już pierwej pozostało zahaczone przed puszczeniem przez nią soków.

Czyn obcinania drzewek odbywa się, w związku z tym zwykle pod koniec lutego albo na początku marca. Powinno się pamiętać, że w okresie tym nie skracamy winorośli. Roślina bieżąca powinna być przycinana wyłącznie w okresie późniejszej jesieni. Przystępując do redukowania drzewa owocowego de facto wciąż pamiętajmy by dokonywać tego w periodzie, podczas gdy na zewnątrz będzie świeciło słonko, a temperatura nie spadnie nadto o wiele niżej zera przez kilka najbliższych dni.

Za bardzo wysoki ubytek temperatury zdoła w pokaźny sposób zaszkodzić przycinanym drzewkom. Podobnie sprawa się prezentuje, podczas gdy drzewko puści już soki.

Comments are closed.

free blog themes